rowerek Liki

Rowerek trójkołowy Liki idealny dla Twojego dziecka

Z roku na rok rowerki trójkołowe stają się coraz bardziej popularne. I nic dziwnego. Dzięki nim dziecko przygotowuje się do jazdy na prawdziwym rowerze. Po drugie jazda na rowerze trójkołowym kształtuje u malucha dobre nawyki. Dziecko uczy się, że codzienny ruch jest potrzebny i może sprawiać sporo przyjemności.  Warto zainwestować w sprzęt dobrej jakości. Na przykład rowerek trójkołowy Liki. Ten model ma bardzo wiele zalet. Jest solidny i bezpieczny. Dlatego bez problemu może z niego korzystać kilkoro dzieci.

Od kiedy maluch może jeździć na rowerku trójkowym?

Ze tego typu sprzętu mogą korzystać maluchy, które ukończyły 9 miesiąc życia. Ale nie warto naciskać. Obserwujmy czy dziecko jest zainteresowane tego typu aktywnością. Po drugie maluch musi samodzielnie siedzieć.

Jeżeli nasza pociecha nie ma ochoty na jazdę na rowerze, to jej nie zmuszajmy. Odniesiemy efekt zupełnie odwrotnie od oczekiwanych. Niechcący możemy na bardzo długo zniechęcić dziecko do jazdy na rowerze trójkołowym.

Dlatego warto zainwestować w rower trójkołowy Liki?

Jak wcześniej wspomniano jazda na rowerze buduje dobre nawyki. Przyzwyczaja dzieci do regularnej aktywności fizycznej. W czasie jazdy dzieci ćwiczą prawidłowe skręcanie czy trzymanie nóżek na pedałach. W ten sposób dziecko rozwija swoje umiejętności motoryczne. Za jakiś czas maluch bez problemu przesiądzie się na standardowy rower.

Dodatkowo uczymy je bezpiecznych zachowań na drodze. To z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Na co zwrócić uwagę kupując rower trójkołowy?

Po pierwsze bardzo ważna jest możliwość regulacji wysokości siodełka. Dzięki temu rowerek będzie rósł razem z dzieckiem. Koszyk umieszczony z przodu bądź z tyłu rowerka pomieścić wszystkie dziecięce skarby. Bardzo przydatna jest też regulowana rączka dla opiekuna.

Nie możemy też zapomnieć o bezpieczeństwie. Dlatego dziecko zawsze powinno mieć kask. Nie traktujmy go jako dodatku czy gadżetu. Kask może uchronić dziecko przed poważną kontuzją, a w skrajnych przypadkach nawet śmiercią. Dlatego zawsze kupujmy kaski, które mają koniecznie atesty. Kask powinien być dopasowany do główki dziecka. W innym przypadku nie spełni swojej  funkcji.

Więcej o rowerku trójkołowym Liki przeczytasz tu.