fotelik samochodowy obrotowy

Fotelik samochodowy obrotowy – jak wybrać?

Wsadzenie dziecka do fotelika samochodowego to często spore wyzwanie. Zazwyczaj w przypadku małych dzieci nie jest to tak duży problem. Ale w momencie, gdy dziecko staje się bardziej ruchliwe oraz cięższe, oraz nie zawsze chce współpracować może stać się to pewnym wyzwaniem. Z pomocą rodzicom przychodzą foteliki obrotowe, które są rozwiązaniem znacznie ułatwiającym całą sprawę.

Czym są foteliki obrotowe?

Fotelik samochodowy obrotowy (zobacz foteliki obrotowe) to stosunkowo nowe rozwiązanie na rynku. Różni się on od zwykłego fotelika tym, że jest wyposażony w specjalną podstawę, za pomocą której fotelik można bardzo łatwo obracać o dowolny kąt.

Oczywiście pierwsze co przychodzi do głowy to fakt, że foteliki obrotowe umożliwiają przewożenie dziecka zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy. Jazda tyłem do kierunku jazdy zalecana jest do około 4 roku życia, potem można fotelik obrócić i używać go nadal, tym razem już przodem do kierunku jazdy.

Fotelik obrotowy jak wspomniano już wcześniej, znacznie ułatwia również umieszczanie dziecka w samochodzie, daje również dużo prostszy dostęp do pasów bezpieczeństwa. Foteliki z możliwością obrotu są nowością, wzbudzają więc pewną nieufność u rodziców, którzy martwią się przede wszystkim o to, że fotelik może sam obrócić się w czasie jazdy lub wypadku, ewentualnie że dziecko może wprawić go w ruch. Dobrej jakości produkt jest w tej kwestii całkowicie bezpieczny i nie trzeba się tego obawiać.

Na co zwrócić uwagę wybierając fotelik samochodowy obrotowy?

Wybierając fotelik sprawdźmy przede wszystkim jak obrotowe foteliki, którymi jesteśmy zainteresowani wypadają w testach bezpieczeństwa. W tego typu testach liczy się nie tylko zachowanie podczas zderzenie, ale również sposób mocowania czy materiał z jakiego zrobiony jest fotelik.

Wbrew pozorom to wszystko ma znaczenie i decyduje o tym jak bezpieczny będzie fotelik. Oczywiście musi być dopasowany do wagi dziecka. Produkowane są w różnych standardach i nie zawsze pasują do każdego modelu samochodu. Dlatego przed zakupem warto wybrać się osobiście do sklepu i sprawdzić czy dany fotelik nadaje się do naszego auta.