Wkladki higieniczne

Ekologiczne wkładki higieniczne

Jeszcze niedawno jednorazowe produkty do higieny intymnej były jedynym słusznym rozwiązaniem. Dzisiaj ze względu na stan naszej planety zaczęliśmy wdrażać rozwiązania, które nie tylko są lepsze dla środowiska, ale także prostsze i wygodniejsze dla nas samych. Przykładem może być np. popularny kubeczek menstruacyjny, którego używa i poleca wiele kobiet.

Niektóre sklepy z artykułami ekologicznymi poszły o krok dalej i proponują wielorazowe podpaski oraz wkładki higieniczne, które również cieszą się dużym zainteresowaniem.

Dobre dla Ciebie i środowiska

Często ludzie zastanawiają się czy takie rozwiązanie nie jest mniej higieniczne niż używanie zwykłych jednorazowych wkładek. Po za oczywistym aspektem braku produkcji śmieci i wspomagania tym samym naszej planety istnieje także aspekt zdrowotny.

Wielorazowe wkładki higieniczne mogą być nawet lepsze dla naszego zdrowia. Te jednorazowe często zawierają szkodliwe substancje, które w zetknięciu ze sferami intymnymi ciała mogą powodować nieprzyjemne infekcje i reakcje alergiczne.

Ekologiczne wkładki higieniczne wielokrotnego użytku są antyalergiczne, łatwo je wyczyścić oraz schną bardzo szybko.

Personalny charakter wielorazowych wkładek higienicznych

Wszystkie jednorazowe wkładki higieniczne kupowane w drogeriach mają mniej więcej taki sam kształt wielkość i fakturę. Wielorazowe ekologiczne zamienniki mogą być dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

Sama wybierasz jaki rodzaj wkładki wybierzesz oraz w jaki sposób będzie ona zakładana. Wielorazowe wkładki dla kobiet są wykonane z naturalnych materiałów takich jak len czy bawełna, dzięki czemu są niesamowicie chłonne i bezpieczne. Są także wygodne w noszeniu, przewiewne i odpowiednie nawet dla osób o specjalnych wymaganiach i wrażliwej skórze.

Wielkorazowe ekologiczne wkładki higieniczne dla kobiet to idealny prezent zarówno dla nas samych jak i naszej planety. Zapewniają komfort fizyczny oraz psychiczny, a do tego są proste, piękne i skuteczne w użytkowaniu dostosowane do potrzeb każdej kobiety.