lesery diodowe do depilacji

Lasery diodowe do depilacji – jak wykorzystywać?

Usuwanie zbędnego owłosienia jest w naszym kręgu kulturowym jednym z podstawowych wyznaczników bycia zadbanym. Istnieją różne metody depilacji, mniej lub bardziej trwałej. Jedną z popularniejszych jest stosowany w wielu salonach kosmetycznych laser diodowy do depilacji.

Na czym polega depilacja laserem diodowym?

W zabiegu depilacji laserowej zbędne owłosienie jest usuwane za pomocą wiązki światła lasera, która jest kierowana w wybrane przez nas miejsce. Laser diodowy emituje wiązkę światła, która wnika w skórę i powoduje uszkodzenie cebulek włosów, uniemożliwiając ich wzrost. Depilacja laserowa jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i mało inwazyjnym. Sprzęt ten jest niezwykle precyzyjny. Wiązka może być ukierunkowana z duża dokładnością i precyzyjnie prowadzona po skórze.

Zabiegom depilacji laserowej poddają się przede wszystkim kobiety, ale także mężczyźni coraz częściej sięgają po tą metodę usuwania zbędnego owłosienia. Skuteczność jaką ma laser do depilacji wynosi aż 98%. Aby osiągnąć taki efekt zabieg należy kilkukrotnie powtórzyć. Ilość powtórzeń zależy od rodzaju oraz koloru włosów oraz skóry. Czasami potrzeba nawet trzech sesji, aby pozbyć się owłosienia.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej?

Lasery diodowe do depilacji są szczególnie polecany osobom które walczą z nadmiernym owłosieniem wynikającym z zaburzeń hormonalnych, jak hirsutyzm, zaburzenia pracy tarczycy czy zespół policystycznych jajników. Oczywiście nie trzeba żadnych szczególnych wskazań, żeby stosować ten zabieg. Może być wykorzystywany także u osób całkowicie zdrowych, które na trwałe chcą się pozbyć zbędnego owłosienia.

Jak w przypadki wielu innych zabiegów kosmetycznych również w przypadku laserowej depilacji istnieją przeciwwskazania do zabiegu. Nie może być używany u osób z chorobami grzybiczymi, infekcjami wirusowymi oraz bakteryjnymi. Również nadmierna opalenizna czy stosowanie leków światłouczulających stanowi przeszkodę dla wykonania depilacji laserem. Zabiegi wykorzystujące laser diodowy odradza się także kobietom ciężarnym oraz pacjentom z chorobami nowotworowymi.

Wysokiej jakości lasery diodowe od polskiego producenta znajdziesz tu: https://medikapoland.pl/pl/18-lasery-diodowe