butelki niemowlęce

Bezpieczne butelki dla niemowląt i akcesoria do butelek

Posiadanie dziecka to niezwykle piękna sprawa. Ludzie przygotowują się do macierzyństwa, które okazuje się dla nich nie lada wyzwaniem. Pamiętajmy o tym, żeby wyposażyć się w butelki dla niemowląt – nawet wtedy, kiedy będziemy karmić naszego malucha przez długi czas piersią. Wiele mam przyznaje, że butelki i akcesoria do butelek dla dzieci musiało potem kupować najszybciej jak się da – co niosło ze sobą konsekwencję zbyt pochopnie podejmowanych decyzji.

Butelki dla niemowląt, które polecają mamy

Nie ma nic cenniejszego dla dziecka, niż mleko z piersi mamy. Lekarze zalecają karmienie przynajmniej przez sześć początkowych miesięcy życia maluszka. Tylko, że nie każda mama może sobie na to pozwolić – np. ze względów zdrowotnych, czy też przez brak pokarmu.

Nie ma w tym nic złego. Nikogo z tego powodu nie można piętnować. Takim mamom oraz wszystkim innym przydadzą się butelki dla niemowląt, które warto dopasować do potrzeb swojego malucha. Te najmniejsze butelki dedykowane są dla najmłodszych dzieci. Nieco większe to dobra propozycja dla pociech starszych, powyżej szóstego miesiąca życia. Z czasem dziecko będzie dążyło do tego, aby samodzielnie trzymać butelkę w rączkach. Wybierajmy butelki o takim kształcie, które umożliwią to maluchowi.

Dodatkowe akcesoria do karmienia

Nie tylko butelki są ważne, ale również akcesoria do butelek dla dzieci. Wśród nich można znaleźć chociażby wymienne smoczki do butelek. Niektóre zużywają się same, pod wpływem intensywnego użytkowania, inne mogą zostać…przegryzione przez same dziecko. Warto więc zawsze mieć dodatkowe smoczki pod ręką, aby móc w porę zareagować.

Zawsze wybierajmy takie smoczki, które będą dopasowane do wieku dziecka, a także w swoim kształcie będą zbliżone do kobiecej piersi. Ważne! Antykolkowe smoczki do butelek wykonane z silikonu w kształcie przypominającym damską pierś to najlepszy wybór, który zgodnie popiera wielu rodziców. Zostaje w nich zastosowany na ogół specjalny system, zapobiegający stopowaniu pokarmu wewnątrz poprzez zassanie do środka.

Butelki dla niemowląt oraz akcesoria do karmienia znajdziesz w sklepie: https://tamaja.pl/butelki-akcesoria-do-karmienia