szafa na akta

Szafy aktowe metalowe w branży medycznej

Mimo postępującej cyfryzacji i coraz szybszego odchodzenia od dokumentacji w formie papierowej nadal wiele firm musi przechowywać część dokumentów w takiej właśnie formie. W przypadku dokumentacji papierowej bardzo ważne jest zapewnienie jej odpowiedniego bezpieczeństwa. Rozwiązaniem są tutaj szafy aktowe metalowe, które skutecznie ochronią dokumenty przed kradzieżą lub przed pożarem.

Gdzie znajdą zastosowanie szafy aktowe metalowe?

Istnieje wiele miejsc, gdzie szafy aktowe metalowe sprawdzą się doskonale. Nadają się one do budynków użyteczności publicznej, jak szkoły ,szpitale czy urzędy. Swoje miejsce znajdą również w firmach prywatnych, kancelariach, biurach etc.

Metalowe szafy aktowe dysponują szerokimi możliwościami dopasowania i dostosowania, znajdą więc zastosowanie w wielu branżach, w których wymaga się przechowywania dokumentacji w formie drukowanej.

Tego rodzaju metalowe meble dostępne są w wielu rozmiarach, kształtach i kolorach będą więc pasować do każdego wystroju i rozmiaru pomieszczenia.

Na co zwrócić uwagę kupując szafę na akta?

W przypadku tego typu mebli liczy się przede wszystkim trwałość i wytrzymałość, dlatego szafy na akta powinny być wykonane z wysokiej jakości stali i innych materiałów. Szafy powinny być malowane proszkowo, tego typu pokrycie jest bowiem najbardziej odporne na zużycie oraz skutecznie zabezpiecza przed korozją czy zadrapaniem lub innym uszkodzeniem.

Aktowe szafy metalowe powinny być wyposażone w dobrej jakości zamek, który skutecznie utrudni dostęp do ich zawartości osobom niepożądanym. Ważna jest też jakość zawiasów. Szafy aktowe metalowe przeciwpożarowe chronią dokumenty przed ryzykiem zniszczenia w czasie pożaru. Dobrej jakości szafa może przenosić nawet kilkadziesiąt kilogramów obciążenia.

Ile to kosztuje?

Ceny szaf są bardzo zróżnicowane, ale już za stosunkowo niewielkie pieniądze można się zaopatrzyć w szafy metalowe na akta dobrej jakości, które będą dobrze spełniać swoje funkcje. Pamiętajmy jednak, że nie warto nadmiernie oszczędzać, ponieważ stanowią one zabezpieczenie dokumentów.

Więcej przeczytasz tu: https://szafymetalowe.pl/100-szafy-aktowe-i-sejfy-male