Wieliczka tour

Wieliczka tour efektywnie spędzony wolny czas

Kopalnia Soli w Wieliczce jest jedyną, tak dobrze zachowaną kopalnią na całym świecie! Wieliczka od wielu lat przyciąga ogrom turystów. Kopalnia soli w 1978 roku została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, nie ma się więc, co się dziwić taką ilością turystów w tym miejscu. Poza tym kopalnię odwiedziły takie osobistości jak Johann Wolfgang von Goethe, Mikołaj Kopernik oraz Fryderyk Chopin.

 

Ta świetnie zachowana kopalnia składa się z 9 poziomów, a jej głębokość sięga nawet do 327 metrów w dół! Niesamowite podziemne korytarze i wykute w soli różnego rodzaju figury i posągi, robią oszałamiające wrażenie.

Salt Mines Krakow – nieprzeciętna i niezwykle interesująca wycieczka

Wycieczki do kopalni soli w Wieliczce organizowane są od wielu lat. Najwięcej wycieczek odbywa się z Krakowa, który położony jest nieopodal kopalni. Wycieczki z Krakowa często nazywane są Wieliczka tour. Są to przeważnie zorganizowane wyjazdy z przewodnikiem. Zwiedzanie kopalni zajmuje około 2 godziny, a przejazd z Krakowa do Wieliczki to około 45 minut.

Tak więc wycieczki trwają średnio 4 godziny. Uczestnicy wycieczki odbierani są z ustalonych wcześniej miejsc na terenie Krakowa. Przejazdy odbywają się wygodnymi i przestronnymi pojazdami. Po przyjeździe na miejsce docelowe uczestnicy dostają plan zwiedzania kopalni oraz otrzymują szczegółowe informacje, związane ze zwiedzaniem kopalni.

Wycieczki mają szeroki zasięg międzynarodowy, ponieważ dostępni są przewodnicy, mówiący w języku angielskim, hiszpańskim, włoskim, rosyjskim oraz niemieckim.

Salt Mines Krakow

Możliwe jest rozwinięcie wycieczki Salt Mines Krakow według preferencji klienta. Uczestnicy mają możliwość skorzystania z bezpośredniego odbioru z hotelu i późniejszego powrotu. Jest także opcja wykupienia tradycyjnego obiadu kuchni polskiej, w restauracji niedaleko kopalni soli w Wieliczce.

Odpowiednie przygotowanie na wycieczkę do kopalni soli

Uczestnicy wyjazdu powinni wziąć ze sobą ciepłą odzież, ponieważ temperatura w kopalni może wynosić nawet 14 stopni Celsjusza. Zalecane jest również założenie wygodnego obuwia, bowiem trasa całej wycieczki wynosi łącznie 3,5 kilometra i obejmuje około 800 schodów. Wymagane jest zabranie ze sobą dokumentu tożsamości, w celu ewentualnej weryfikacji uczestników wyjazdu.