towary z Chin

Jakich towarów dotyczy import z Chin

W Chinach produkowane są tysiące towarów. Polacy nie zawsze kupują polskie towary z uwagi na ich ceny oraz niedostępność. Towary importowane z Chin do Polski są niedrogie. Ich jakość może być bardzo zróżnicowana. Jedne są doskonałej jakości, inne są niskiej jakości – jak zwykle czynnikiem najważniejszym jest cena. Za kilkanaście złotych można kupić bawełniane bluzki, za kilkadziesiąt złotych dostępne są głośniki oraz drobna elektronika.

 

W Polsce otwarte zostały sklepy wyłącznie z chińskimi produktami: z elektroniką, drobiazgami, biżuterią, ubraniami i obuwiem. Kupując w nich trzeba liczyć się z niewysoką jakością produktów. Nie zawsze jest to reguła, ale część produktów to rzeczy, które zepsują się po roku czy dwóch.

Klienci jednak decydują się na zakup chińskich produktów kierując się ich niewysoką ceną. Można spokojnie wybrać takie rzeczy i cieszyć się nimi przez pewien czas.

Dlaczego import z Chin jest popularny?

Powodów jest kilka: niska cena, jakość odpowiednia do klasy produktu, szeroka gama wzorów i kolorów, dostępność produktów na bazarach czy w tzw. chińskich sklepach lub chińskich centrach handlowych. Większość Polaków nie zarabia zbyt wiele, dlatego niska cena jest dużym atutem produktów. Im niższa cena, tym większy popyt.

Niektóre rzeczy można kupić za 5-10 złotych, a to naprawdę niewiele. Chińskie produkty są przywożone pociągiem z Chin, czasami statkami, rzadko samolotami. Przewóz produktów musi być tani, aby cena docelowa nie była bardzo wysoka. Oprócz rzeczy tanich Chińczycy sprzedają rzeczy drogie, ale rzadko trafiają one na polski rynek, raczej są sprzedawane w bogatych krajach. W Polsce rynek produktów luksusowych nie rozwinął się jeszcze.

Powodem są niskie zarobki Polaków, o czym nie wolno zapominać. W przyszłości zapewne w Polsce pojawią się droższe produkty sprzedawane osobom dążącym do zakupu rzeczy luksusowych. Obecnie jednak takie zakupy są rzadkością, co na pewno jest rzeczą bardzo istotną.

Przydatne gadżety z Chin

W chińskich sklepach produktów są tysiące i można kupić naprawdę przydatne gadżety do domu czy domowej kuchni, obuwie lub sztuczną biżuterię czy ładne ubrania. Można do takiego sklepu zajrzeć i wybrać coś dla siebie.

Więcej informacji znajdziesz na: https://izntrade.com/import-z-chin/