Zdjęcie panoramiczne pantomogramem we Wrocławiu

Najlepszym sposobem na to, aby sprawdzić stan uzębienia pacjenta jest zlecenie wykonania zdjęcia panoramicznego. Popularny pantomogram we Wrocławiu wykonywane jest w każdej pracowni RTG. Służy temu, aby stomatolog mógł zobaczyć dokładnie wszystkie zęby pacjenta.

Będzie miał dzięki temu dokładny obraz sytuacji. Dzięki takiemu zdjęciu, stomatolog będzie mógł ocenić ogólny stan zdrowia uzębienia pacjenta. Będzie mógł ocenić także sposób ułożenia zębów, a także zobaczy, jak w jamie ustnej są rozmieszczone korzenie. Pozwoli to na bardzo szczegółowe zaplanowanie leczenia.

W wielu sytuacjach zdjęcie panoramiczne jest wręcz niezbędne do tego, aby właściwie leczyć pacjenta i nie popełnić wtedy żadnego błędu. Dzięki temu, że badanie zostanie wykonane zgodnie ze zdjęciem, nie dojdzie do uszkodzenia zębów, a do ich naprawy. Na pewno taka sytuacja każdemu się spodoba i odpowiednio przypadnie do gustu. Nie ma takiej możliwości, aby mogło być inaczej. Warto więc wykonywać takie zdjęcia na zlecenie stomatologa.