Leki na gorączkę ? – Polecamy sprawdzone lekarstwa z apteki online

Gorączka to stan organizmu, który zazwyczaj towarzyszy chorobie i polega na zwiększeniu się temperatury ciała powyżej normy. Jest to obronna odpowiedź organizmu na atak wirusów, bakterii, grzybów, obecność obcych ciał, alergenów i innych. Prawidłowa temperatura u człowieka wynosi 36,6°C. O stanie podgorączkowym mówimy w momencie, gdy przekroczy 37°C, natomiast o gorączce kiedy sięgnie 38°C.

Jak leczyć gorączkę?

Temperatura organizmu sięgająca 41°C i wzwyż jest już stanem hiperpireksji i jest bardzo niebezpieczna, ponieważ przy tak wysokiej temperaturze może dojść do uszkodzenia białek w komórkach nerwowych a to prowadzi do śmierci. Gorączkę można zmierzyć na cztery sposoby: pod pachą, w jamie ustnej, w odbytnicy i w uchu.

Gorączka kobiety w ciąży

Gorączka jest szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży, dzieci i osób z uszkodzonym układem krążenia, wówczas bezwzględnie należy ją obniżać. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów umożliwiających farmakologiczne obniżenie gorączki.

Ibufen dla dzieci forte, Paracetamol hasco, Nurofen dla dzieci, to preparaty o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Substancją aktywną jest ibuprofen lub paracetamol, bezpieczne dla dzieci już od pierwszych miesięcy życia.

Syrop na gorączkę

Płynna formuła syropu wpływa na łatwość podawania go dzieciom, tak by nie miały problemu z połknięciem leku. Niektóre leki, tak jak Polopiryna C lub Aspirin C zawierają substancję aktywną w postaci kwasu acetylosalicylowego, który tak ja ibufen i paracetamol obniża temperaturę organizmu, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Środki takie jak Apap, Ibuprom, Paracetamol nie zawierają przeciwwskazań dla kobiet w ciąży przed III trymestrem, jednak warto być w stałym kontakcie z lekarzem, ponieważ nasilająca się gorączka może być bardzo niebezpieczna.